A gyerekeim nagyon szeretik a téli fagyit. Mivel mellettünk nem kapható, és a fiúk mindig keresik, gondoltam „tervezek” nekik egyet. Az ALDI-ban találtam jó fagyi ostyát, a ropogós félét, ami nem ázik át, az ára is jó 10 db – 299 ft. Az elkészítési idő 5 perc.
Hozzávalók (10 db):
10 db bella fagyi ostya (ALDI-s)
500 ml joghurt (erdei gyümölcs ízű)
1 e.k. porcukor
1 db dr. Oetkeres őrölt zselatin
gyümölcs a díszítéshez
Elkészítés:
Elkészítem a zselatint a zacskón lévő utasítás szerint.
Belekeverem a joghurtba, hozzáadom a porcukrot.
Az ostyákat egy edényalátét rácsai között teszem, szétosztom benne a joghurtos keveréket. Legalább 1-1,5 órára hűtőbe rakom megdermedni. Gyümölccsel díszítem.